T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - KIRKKONAKLAR İFFET GÜNEŞOĞLU ORTAOKULU

Haberler

Mrt

İSTİKLAL Marşı´nın kabulünün 97´nci yıldönümü, okulumuzda düzenlenen programla kutlandı.
Okulumuz tarafından gerçekleştirilen program, saygı duruşlu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Ekrem GÜLÖZ´un açılış konuşmasının ardından İstiklal Marşı´nın şairi Mehmet Akif Ersoy´un biyografisi okundu. Programın devamında öğrenciler İstiklal Marşı´nı okudu.Program İstiklal Marşı´nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle tören sona erdi.

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı

Kas

Milli Mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü, ebediyete intikalinin 79. yılında okulumuzda düzenlenen törenle andık. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürümüz Aysun DOMA´nın hitabı ile başlayan törenimiz, öğretmenlerimiz Serap ÇALIŞKAN  ve Alime Şeyda ULUYOL´un öğrencilerimizle birlikte hazırladığı programla devam etti.

Daima, gösterdiği büyük hedeflere ulaşma bilinciyle ve çok çalışmak, üretmek düsturu ile Atamızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Kas

Cumhuriyetimizin 94. yılı, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve mahalle sakinlerimizin katılımıyla okul bahçemizde düzenlenen törenle coşku içinde kutlandı. Törenin ardından öğretmenlerimiz Anıtkabir ziyaretinde bulundu.

Ock

Okulumuzda seçme, seçilme bilincini ve demokrasi kültürünü geliştirmek amacı ile ilköğretim kurumları yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince "Okul Öğrenci Meclisi" seçimi yapıldı.

Mrt

Çanakkale Zaferi´nin 102. yıldönümünde şehitlerimiz ve gazilerimiz, okulumuzda düzenlenen tören ile anıldı. 

       Düşmanların gözünde rahat bir şekilde geçileceği düşünülen, ancak tüm yokluklara rağmen yürekleri vatan aşkı ile dolu olan kahraman Türk Askeri´nin, üstün cesaret, azim ve çabası ile kazanılan Çanakkale Zaferi sadece bizim tarihimizi değil, dünyanın yakın tarihini de değiştiren bir zafer olmuştur. Kurtuluş Savaşı´nın zeminini de hazırlayan bu zafer ülkemizin varoluş mücadelesinin başlangıcıdır.Ülkesini ve milletini korumak için dede-oğul-torun, yani üç neslin birlikte savaştığı, metrekareye 6.000 merminin düştüğü bu savaşta, bizim için canını veren 253.000 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyor ve bizlere haklarını helal etmelerini diliyoruz.

       Okulumuzda düzenlenen törende, 15 Temmuz demokrasi şehitleri de rahmetle yad edildi. Ruhları şad olsun...

 

Ara

Okulumuz eski mezunlarından Doğukan TAZEGÜL,19 Şubat 2016’da Diyarbakır´ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerin tuzakladıkları bombanın patlaması sonucu şehit düşmüştür.(24)  Şehidimizin ailesi O’nun anısını yaşatmak için okulumuz 2-A sınıfının teşrifatını üstlenmiştir. Şehidimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, ailesine yaptıkları yardım için okulumuz adına teşekkür ediyoruz.

 Bu vatan toprağın kara bağrında
             Sıradağlar gibi duranlarındır,
             Bir tarih boyunca onun uğrunda
             Kendini tarihe verenlerindir. 

 

Rahat uyu şehidim. Bu vatan sana minnettar...

Eyl

    15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi; milletimizin güçlü duruşu, devlet içerisindeki çeşitli unsurların darbeci kadroya prim vermemesi ve medyanın etkili mücadelesi sonucunda başarısızlığa uğramıştır. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın!

Ağu

May

May

May

May

May

Nis